Metodinė medžiaga

Čia galėsite rasti dalį reikiamos informacijos, kuri gali būti naudinga Jūsų sėkmei siekiant aukštų rezultatų.

Daugelį dalyvių gąsdina Morzės kodo skaitymo rungtis (CW). Taciau manau jog tai tik vienos – dviejų savaičių sistemingo darbo ir Jūs jau pelnote įskaitinius taškus. O toliau, tik Jūsų noras ir užsispyrimas lems ar pasieksite laisvo pokalbio Morzės kodu lygį. Morzės kodo lentelę rasite čia.

Pradėkite nuo Giedriaus LY2CG  programos CW QRQ įsisavinimo kompiuteryje. Programa lanksti ir draugiška, kiekvienas laisvas pasirinkti sau tinkamą būdą mokytis Morzės abėcėlę. Ji tinka ir mokytis, ji bus naudojama ir varžybose. Naujausią versiją rasite LY2CG tinklapyje.

Senesnę versiją rasite čia     TAČIAU pirmiausia ką turėsite padaryti, tai parsiųstos bylos plėtinį teks pakeisti iš esamo .txt (CWQRQSetup15.txt) į plėtinį .exe (CWQRQSetup15.exe) ir tik tuomet paleisti instaliaciją paspaudus du kart ant šios bylos.

Kita rungtis yra eteryje dirbančių radijomėgėjiškų radijo stočių stebėjimas (SWL) užrašant sustebėtų radijo stočių šaukinius. Mokantys Morzės kodą stebi CW dirbančias radijo stotis,  tačiau daugelis šioje rungtyje stebi mikrofonu/balsu dirbančių radijo stočių signalus manydami, jog taip yra paprasčiau, tačiau tai taip pat nėra labai paprasta, nes reikia žinoti bent jau anglų kalbos keleto žodžių rašybą, kad atskirti „džiulijet“ nuo „džermany“, vienu atveju reiškia anglišką vardą „Juliett“, o antru atveju „Germany“. Tai dažnai pastebėtos neįgudusių dalyvių klaidos.  Todėl pasitreniruoti galite pasiskaitę ir išmokę skaityti paraidžiui naudojant Fonetinę abecėlę. Pasimokyti galite vienas kitam paraidžiui paskaitydami bet kokį tekstą. Tačiau geriau būtų, jei kas suimituotų radijomėgėjiško ryšio eigą ir tam, kad išmokti fonetinę abėcėlę, nebūtina turėti radiją, pakanka turėti bendramintį arba tiesiog įsirašyti balsu tuos žodžius, pasirašius nerišlų tekstą, o vėliau bandyti tiesiog paleidus tą įrašą atkurti tekstą – sulyginę pradinį ir Jūsų užrašytą klausant įrašą tekstus – suprasite kiek jau esate išmokę.
Pasiklausyti radijo mėgėjų eterio gyvai arčiausiai Lietuvos galite čia . Yra ir daugiau panašių resursų įvairiuose pasaulio kraštuose ( pvz. čia ). Jūs galite tobulinti savo gebėjimus klausytis gyvo radijo mėgėjų bendravimo ir šaukinių priėmimo.
Kas yra Radijopelengacija?
Radijopelengacija, tai „Lapių medžioklė“. Sakysit, o tai koks čia ryšys tarp pelengacijos (radijo siųstuvo paieška) ir žvėrelio medžioklės? Na, tiesioginio ryšio nėra. 🙂 Yra tik perkeltinis ryšys, nes tie siųstuvai būna taip išradingai paslėpti ir užmaskuoti, jog jų tenka su radijoimtuvais ieškoti kaip lapių su šautuvu. Čia yra daugybė gudrybių, kaip pergudrauti „lapes“, bet apie tai daugiau galite rasti čia.

 Šį skyrelį įkėlėme tik 2010.04.10. ir manome esant būtinumui šį skyrelį plėsime.

Linkime smagaus pasipraktikavimo ir puikių rezultatų Lietuvos Jaunųjų radistų čempionate.

Organizatoriai