2011 metai

2011 metų Penktojo Lietuvos jaunųjų radistų čempionato reportažas

Balandžio mėn. 16-tą dieną Šiaulių jaunųjų technikų centre vyko Lietuvos radijo mėgėjų draugijos (LRMD) rengiamas penktasis Lietuvos jaunųjų radistų čempionatas, kurį trečią kartą organizavo radijo klubas “Vytis”, Šiaulių jaunųjų technikų centras ir sportinės radijo pelengacijos klubas „Pelengas“. Iš tiesų šį renginį suruošė ir atidirbo konkretūs žmonės, kuriuos noriu paminėti, nes visų pirma be Jų tai nebūtų įvykę, tai: Algis Dapkus LY2CD, Liudas Doras LY2CL, Jonas Vaičaitis LY1ED, Leonardas Sankauskas LY2LU, Zigmas Turauskas LY2PT, Gintautas Pladys LY2KX, Valerijus Simulik LY2QT, Julius Panomariovas LY2BHB, Mindaugas Sidabras LY2VO, Algis Radavičius LY2CH, Stasius Vyšniauskas LY2PR, Jurgis Ignotas LY2CY, Adolfas Tamulis LY1U, Paulius Beirutas LY2R, Vladas Ūsas. Daugelis Jų atidėjo savo svarbius asmeninius reikalus ir padarė puikų renginį vaikams. AČIŪ Jums Kolegos.

Čempionate dalyvavo 30 sportininkų iš Šiaulių, Šakių, Panevėžio, Bazilionų vidurinės mokyklos ir Kauno. Labai pasigedome Vilniaus atstovų ir labai nudžiugome sulaukę daugkartinių dalyvių ir prizininkų Panevėžio svajonių komandos, kurią subūrė pati dalyvė Greta Jackūnaitė, o taip pat nuoširdžiai džiaugėmės mūsų renginio naujokų komandos vadovaujamos Vlado Ūso iš Kauno dalyvavimu. Į renginį susirinko 16 teisėjų, trenerių ir sirgalių iš Šiaulių, Kauno, Šeduvos, Šakių.

Iškilmingo atidarymo metu susirinkusius pasveikino Šiaulių jaunųjų technikų centro direktorius Jonas Vaičaitis, Šiaulių „Vyčio“ RK atstovas Gintautas Šėporaitis ir „Pelengas“ SRPK vadovas Algis Dapkus. Padėkojome rėmėjams ir kalboms daugiau laiko nebuvo skirta, dalyviai veržėsi kautis dėl apdovanojimų, dėl stipriausių išaiškinimo.

Jauniesiems dalyviams, kurie buvo suskirstyti į grupes pagal amžių, teko įveikti tris rungtis: eterio stebėjimo (SWL – radijo mėgėjų santrumpa), telegrafo priėmimo (CW) ir radijo orientacijos.

Pertraukose tarp rungčių dalyviai, teisėjai, treneriai ir svečiai turėjo galimybę pavalgyti, atsigerti vaisvandenių, kavos, arbatos, mineralinio vandens. Poilsio kambaryje buvo padengtas stalas su vaisvandeniais, arbata, kava, sausainiais ir karštomis bandelėmis su dešrelėmis.

Iš pradžių į poilsio kambarį užsukdavo tik svečiai ir vienas kitas laisvesnis teisėjas, bet po pirmųjų rungčių stiprintis buvo dėl ko, nes varžybos vyko įtemptai ir intensyviai. Teisėjai rungtyse dirbo intensyviai taip pat, po kiekvienos rungties eilinio turo informacija buvo pateikiama vyriausiam varžybų teisėjui suvedimui į kompiuterį. Gaila tačiau dar neturime pilnai automatizuotos varžybų teisėjavimo programos, todėl tenka daug laiko skirti duomenų išrūšiavimui, kad operatyviai pateikti tarpinius ir pilnus varžybų rezultatus.

Stebėjimo rungtyje jau po pirmojo turo į priekį išsiveržė Šiaulietis Povilas Šėporaitis, surinkęs 22 taškus, nedaug atsiliko Šakių komandos atstovas Mindaugas Mažeika (16 taškų), o jam ant kulnų lipo Panevėžietė Greta Jackūnaitė (14 taškų), o ketvirtas po pirmojo turo buvo Šakietis Marius Lekečinskas (12 taškų). Po antrojo turo Šiaulietis Povilas Šėporaitis neatleido tempo ir viso surinkęs 40 taškų šioje rungtyje buvo pirmas, antrąją vietą išlaikė Šakių komandos atstovas Mindaugas Mažeika (viso 22 taškai), o trečiąją vietą iškovojo Šakietis Marius Lekečinskas (20 taškų).

Telegrafo priėmimo rungtyje vyko labai “arši” kova. Panevėžietė Greta Jackūnaitė (12,5 taškų) vėl parodė, jog vaikinams nepaliks jokių šansų, o Povilas Šėporaitis (Šiauliai) ir Rolandas Volbikas (Šiauliai) surinko vienodą taškų kiekį – po 12 taškų. Prireikė papildomo turo išaiškinant nugalėtoją. Patirtis visgi nugalėjo – antrąją vietą iškovojo Povilas Šėporaitis (Šiauliai), trečias liko Rolandas Volbikas (Šiauliai), kuris tik šiais metais pradėjo mokytis morzės abėcėlę, šaunuoliai!

Na, o štai radijo orientacijos (kitaip ši rungtis vadinama „lapių medžioklė“) rungtyje dominavo šiauliečiai, pirmąją vietą iškovojo Mantas Kazakevičius (Šiaulių komanda) kuris pirmasis atrado lauke paslėptus siųstuvus, vadinamus „lapėmis“ ir surinko maksimalų taškų skaičių   (15 taškų). Antrasis   finišą pasiekė Šiaulių komandos atstovas Rolandas Volbikas (14,62 taškų), trečiąją vietą iškovojo Šiaulių atstovas Mindaugas Kazakevičius (14,29 taškų). Kokie artimi rezultatai!

Susumavus rungčių rezultatus paaiškėjo ir atskirų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai.

Jaunučių mergaičių grupėje čempione tapo Bazilionų vidurinės mokyklos auklėtinė Aušrelė Gorytė, antrąją vietą iškovojo Šakių komandos atstovė Morta Naujokaitytė, aplenkusi Bazilionų vidurinės mokyklos auklėtinę Gretą Baniulytę, kuri užėmė trečiąją vietą.

Berniukų jaunučių grupėje karaliavo Šiaulių komanda. Pirmąją vietą ir čempiono vardą iškovojo Šiaulių komandos atstovas Rolandas Volbikas, antras liko komandos draugas Mindaugas Kazakevičius, o trečias taip pat Šiaulių komandos narys Dovydas Urbonas.

Jaunių mergaičių grupėje čempione tapo šiaulietė Kamilė Petrauskaitė, antrąją vietą iškovojo Bazilionų vidurinės mokyklos auklėtinė Viktorija Černauskaitė.

Jaunių berniukų grupėje čempiono titulas atiteko Šiaulių atstovui Povilui Šėporaičiui, jo rezultatas absoliučiai didžiausias tarp visų dalyvių. Antrą vietą laimėjo šakietis Marius Lekečinskas, o trečiąją vietą iškovojo šiaulietis Mantas Kazakevičius.

Vyriausiųjų merginų jaunimo grupėje varžėsi keturios dalyvės iš kurių net trys panevėžietės. Čempione tapo Panevėžio komandos organizatorė Greta Jackūnaitė – jos rezultatas didžiausias tarp visų merginų. Antrąją vietą iškovojo taip pat Panevėžio komandos atstovė Monika Grubliauskaitė, o trečiąją vietą iškovojo Bazilionų vidurinės mokyklos moksleivė Kristina Kutelytė aplenkusi Panevėžio komandos sportininkę Veroniką Kaminskaitę.

Vyriausiųjų vaikinų jaunimo grupėje čempionu tapo Šakių komandos narys Mindaugas Mažeika, antras taip pat šakietis Antanas Jasaitis, aplenkęs Šiaulių komandos narį Gedą Jušką, kuris aplenkęs pirmą kartą dalyvaujantį Kauno komandos narį Gabrielių Klemą liko trečias.

Sveikiname šiauliečius. Komandinėje įskaitoje pirmą kartą per penkis metus nugalėjo Šiaulių komanda vadovaujama Algio Dapkaus ir Gintauto Šėporaičio, antrąją vietą iškovojo Šakių komanda (treneris Stasius Vyšniauskas). Šakiečiai kasmet lipdavo ant kulnų prizininkams ir šiemet jiems pavyko! Trečiąją vietą iškovojo pastovūs ankstesniųjų metų prizininkai Panevėžio komanda, kurią šiemet subūrė Greta Jackūnaitė – šaunuolės panevežietės.   Lipdami ant kulnų prizininkams ketvirta liko Bazilionų vidurinės mokyklos komanda vadovaujama Algio Dapkaus. Lietuvos jaunųjų radistų čempionato debiutantai Kauno komanda vadovaujama Vlado Ūso liko penktoje vietoje. Linkime kitąmet parodyti, kad Kaunas gali. Ypatingai smagu tai, jog Šiaulių ir Šakių komandos padarė ryškią pažangą lyginant su pernykščiu pasirodymu, pakildami rezultatų lentelėje aukštyn. Ypatingai džiaugiamės sulaukę debiutantų iš Kauno. Manome, jog potencialo Kauno komanda turi ir kitąmet taip lengva varžovams nebus. Bazilionų vidurinės mokyklos komanda tobulėja ir kasmet artėja prie prizininkų pakylos. Šaunuolės Panevėžio merginos – susiorganizavo, atvyko, laimėjo ir parodė, jog įgūdžiai niekur nedingsta. Gaila, jog Panevėžy neatsirado dalyvių kitose amžiaus grupėse. Jei niekas nesukliudys ir vis dar Vyčio RK kolegos turės ištvermės, o dalyviai noro, tikėsimės aktyvaus visų dalyvavimo ir gražių pergalių.

Čempionai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir asmeniniais prizais. Tokia gausybė apdovanojimų ir prizų buvo įteikta čempionams ir prizininkams dėka LRMD renginio rėmėjų. Nuostabu, jog LRMD renginio rėmėjų skaičius nusistovėjo ir tik rėmėjų dėka LJRČ yra toks smagus ir turtingas.

Nuoširdžiai visų dalyvių vardu dėkojame Lietuvos Radijo Mėgėjų Draugijai, Šiaulių jaunųjų technikų centrui, Vyčio RK, Pelengas SRPK, Valerijui Simulik LY2QT, UAB Lemona, Alvydui LY2L, Dainius LY4OO, Gintarui LY2KW.

LRMD renginio organizatorių atstovas Gintautas Šėporaitis